تعرفه بهینه سازی سایت در سال 1402

خدمات سئو / نوع پکیجعادیحرفه ای

ویژه

بررسی کلمات کلیدی
لینکسازی داخلی
لینک سازی خارجی
افزایش سرعت سایت
بهینه سازی تصاویر
آنالیز رقبا
ارائه گزارش ماهیانه
تولید محتوای ماهیانه8.000 کلمه12.000 کلمهبا توجه به نیاز سایت
رپورتاژ آگهی ماهیانه 1 عدد2 عدد
تعداد کلمات کلیدیحداکثر 10 کلمهحداکثر 20 کلمهحداکثر 35 کلمه
انتشار ویدئوها در کانال آپارات اختصاصی
تهیه عکس و فیلم از محل کار شما
هزینه ماهیانه خدمات:8.000.000 تومان8.000.000 تومان10.000.000 تومان به بالا (پس از بررسی، اعلام میشود)

قبل از اینکه وارد مبحث قیمت یا تعرفه بهینه سازی سایت شویم، ابتدا باید درک کاملی از چیستی سئو و چرایی اهمیت آن داشته باشیم. این مطلب در انتهای برگه به طور کامل برای شما عزیزان توضیح داده شده است.

قیمت و تعرفه سئو سایت در مقاله زیر به طور کامل برای شما توضیح داده خواهد شد و متوجه خواهید شد که چه پارامترهایی برای بهینه سازی وب سایت مورد نیاز است.

تعرفه بهینه سازی سایت

هیچ قیمت دقیقی برای انجام سئو وجود ندارد و هر شرکت و فردی که کار سئو انجام می دهد قیمت پیشنهادی خود را دارد.
در صورت تمایل به قیمت دقیق برای بهینه سازی وب سایت می توانید با مشاورین سئوپندار تماس حاصل فرمایید.

تعرفه بهینه سازی سایت

تعرفه بهینه سازی سایت

هزینه نگهداری سئو

این هزینه معمولا پس از اتمام پروژه سئو و رسیدن کلمات کلیدی به صفحه اول گوگل محاسبه می شود.
قیمت واحدی برای این منظور وجود ندارد و نرخ آن از شرکتی به شرکت دیگر و از فردی به فرد دیگر متفاوت است.
این هزینه برای نگهداری وب سایت در همان صفحه کلیدواژه و موقعیت دریافت شده توسط گوگل دریافت می شود.
چون به تعبیری اگر بمانند و سئو صورت نگیرد قطعا افت رتبه خواهیم داشت و این اصلا خوب نیست.

قیمت تضمینی سئو

هزینه سئو بر اساس معیارهای ذکر شده در بالا محاسبه می شود، این هزینه استاندارد تعیین شده ای ندارد و برای هر شخص یا شرکتی متفاوت است.
هیچ تضمینی برای سئو سایت و ایجاد بهترین موقعیت وجود ندارد، اما تجربه و دانش سئو یک اصل برای تکرار موفقیت وب سایت های مختلف در قرار دادن کلمات کلیدی در بهترین موقعیت است.

بنابراین با شرکت ها و افرادی که رزومه های قوی دارند کار کنید.

تعرفه سئو

تعرفه بهینه سازی سایت بر اساس ضوابط ذکر شده در بالا تعیین می شود و همانطور که در قسمت قبل ذکر شد استاندارد خاصی برای اندازه گیری آن وجود ندارد.
هزینه انجام سئو برای هر سئوکار و هر شرکت سئوکار می تواند کاملا متفاوت باشد و بسته به قدرت، تجربه و دانش افراد می تواند متفاوت باشد.

هزینه سئو وردپرس

این قیمت نیز با توجه به موارد مشخص شده تعیین می شود. هزینه های سئو در سایت وردپرسی تفاوت چندانی با سایت های دیگر ندارد.
یک سایت وردپرسی باید همان وظایفی را انجام دهد که در سایر وب سایت های مبتنی بر برنامه نویسی انجام می شود.

تعرفه بهینه سازی سایت ماهانه

هزینه سئو: از 5 میلیون تومان تا 20 میلیون تومان در ماه
در روش بهینه سازی ماهانه سئو سایت با عقد قرارداد حداقل سه ماهه و پرداخت مبلغ مشخصی ماهانه، تیم سئو سئوپندار به صورت علمی و دقیق اهدافی مانند میزان افزایش بازدید و میانگین رتبه را تعیین می کند. سایت بر اساس کلمات کلیدی، تعداد کلمات کلیدی، میانگین زمان نگهداری سایت و سایر عوامل تعیین کننده و نتایج مورد انتظار پس از پایان عملیات بهینه سازی سئو می باشد.

مبلغ و حداقل مدت قرارداد در روش سئو ماهانه بر اساس ارزیابی ها و تحلیل های اولیه وب سایت، رقبا و سایر پارامترهای تاثیرگذار تعیین می شود و از حداقل 5 میلیون تومان در ماه شروع می شود.

در هنگام انتخاب تیمی که قصد دارید پروژه بهینه سازی سئو سایت خود را به آنها بسپارید، در صورت عدم دقت کافی و بررسی نکردن سوابق و نمونه کارهای تیم مربوطه، ممکن است متحمل زیان های قابل توجهی شوید، بر این اساس، ابتدا به شما توصیه می کنیم، قبل از انتخاب با این روش و انتخاب تیم سئو، حتما سابقه و سوابق خوب تیم سئوی انتخابی خود را بررسی کنید.

سئوپندار می تواند نمونه های زیادی از موفقیت های خود در پروژه های سئو را در اختیار شما قرار دهد. می توانید با خیال راحت همه چیز را به کارشناسان و متخصصان مجرب سئوپندار بسپارید و شاهد رشد و توسعه وب سایت و کسب و کار خود باشید. علاوه بر این، تیم سئوی سئوپندار با ارسال گزارش دقیق عملکرد سئو و نتایج ماهانه، امکان پیگیری و اندازه گیری عملکرد و نتایج را در اختیار شما قرار می دهد.

در روش سئوی ماهانه به دلیل گستردگی فعالیت ها و همچنین تنوع اهداف، معمولاً رتبه بندی کلمات کلیدی خاصی به طور قطعی مشخص نمی شود و همزمان روی طیف وسیعی از کلمات کلیدی مانور داده می شود. بنابراین در روش سئو ماهانه وضعیت وب سایت شما به طور کلی بهبود می یابد و روی پارامتر خاصی تمرکز نمی شود. نتایج به دست آمده از روش ماهانه سئو سایت نسبت به سایر روش ها پایدارتر بوده و ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

اگر مقیاس کسب و کار شما متوسط یا بزرگ است، اگر قصد دارید بهینه سازی سئو سایت را به طور کامل برون سپاری کنید، اگر قصد دارید ماهانه مبالغ خاصی را برای سئو سایت خود بپردازید، اگر به دنبال بهینه سازی عمومی و پایدار هستید و شما نیازی به نتایج کوتاه مدت ندارید، این روش ممکن است برای شما مناسب باشد.

تعرفه بهینه سازی سایت

تعرفه بهینه سازی سایت

انواع سئو از نظر قوانین سئو

هنگام بهینه سازی یک وب سایت برای موتورهای جستجو، صدها قانون وجود دارد که باید در نظر بگیرید تا عوامل مختلف رتبه بندی موتورهای جستجو را برآورده کنید و در عین حال کاربران خود را راضی نگه دارید. برای سهولت کار، صنعت سئو انواع مختلفی از سئو را ارائه می دهد. هر نوع مسئول تعدادی از قوانین سئو است.

آنچه مهم است درک این است که این زیرمجموعه های سئو فرآیند متفاوتی نیستند، بلکه تنها راهی برای شکستن یک فرآیند پیچیده به چندین فرآیند کوچکتر است که مدیریت آن آسان تر است. برای اینکه شما به عنوان صاحب کسب و کار از تعرفه بهینه سازی سایت مطلع شوید، بهتر است با انواع آن آشنا شوید.

1. SEO فنی (تکنیکال سئو)

سئوی فنی همانند نام آن، بر روی مسائل فنی سایت تمرکز دارد. یعنی پارامترهای فنی که بر روی دید یک وب سایت معین در موتورهای جستجو تأثیر می گذارد.

هدف اصلی سئو فنی این است که اطمینان حاصل شود که موتورهای جستجو می توانند وب سایت را بدون هیچ مشکلی پیدا و فهرست کنند. این یکی از مواردی است که اگر به صورت پیچیده و دقیق انجام شود در لیست تعرفه بهینه سازی سایت بسیار موثر است.

مهمترین دستورالعمل های فنی سئو عبارتند از:

اولین راهنما این است که Robots.txt سایت خود را بررسی و بهینه سازی کنید تا مطمئن شوید که موتورهای جستجو به وب سایت شما دسترسی مناسبی دارند.

 • وب سایت ها باید به کنسول جستجوی گوگل اضافه شده و تایید شوند، سپس دامنه مورد نظر را مشخص کنید.
 • گزارش COVERAGE برای تصحیح خطا استفاده می شود.
 • یک نقشه سایت XML ایجاد می کند و آن را به تمام موتورهای جستجوی اصلی ارسال می کند.
 • ساختار سایت و ساختار URL سایت بهینه شده است.
 • وب سایت رقبا باید بررسی شود.
 • وب سایت ها با قدرت بارگذاری سریع در دستگاه های دسکتاپ و تلفن همراه ساخته می شوند.

2. سئو داخلی (On Page SEO)

سئوی داخلی همه چیز در مورد خود صفحه وب و نحوه ارتباط آن با موتورهای جستجو و کاربران است. باید بدانید که وقتی موتورهای جستجو به یک وب سایت امتیاز می دهند، رتبه بندی بر اساس سطح صفحه است. به همین دلیل توجه ویژه به بهینه سازی هر صفحه در سایت حائز اهمیت است. این نوع سئو در ارزیابی قیمت خرید سئو در لیست قیمت سئو بسیار مهم است.

مهمترین نکات سئو داخلی صفحه عبارتند از:

 • عنوان صفحات خود را بهینه کنید. این یک عامل حیاتی سئو است. هنگامی که سرچی انجام میشود این عنوان ها هستند که دیده میشوند پس به همین علت، عنوان جذاب به کلیک کردن کاربر روی سایت شما کمک میکند. عنوان صفحه همچنین باید به ربات های موتور جستجو سرنخ های کافی در مورد محتوای صفحه بدهد.
 • تگ H1 خود را بهینه کنید. عنوان صفحه در SERPS نمایش داده می شود، تگ H1 در بالای صفحه قابل مشاهده است. معمولا صفحه ای که بهینه شده یک تگ H1 دارد و اکثرا شبیه به عنوان صفحه است.
 • سرفصل های خود را بهینه کنید. علاوه بر تگ H1، صفحه باید دارای زیر عنوان های H2 و H3 برای بخش های مختلف باشد. اگر محتوای طولانی دارید، عنوان‌های فرعی خواندن صفحه را برای کاربران آسان‌تر می‌کنند و توسط روبات‌های Google خزیده می‌شوند.
 • تصاویر هر صفحه از سایت شما باید طبق اصول خاصی سئو شوند. اگر این موضوع رعایت نشود، موتورهای جستجو در شناسایی آن تصویر کمی دچار مشکل میشوند. مواردی مانند بهینه سازی نام فایل، اندازه فایل و متن ALT برای SEO بسیار مهم هستند.
 • قالب بندی صفحه بلاگ باید مناسب باشد. صفحه ای با متن و تصاویر بدون صرف زمان برای زیباسازی محتوا، عمل سئو خوبی نیست. اگرچه گوگل نمی تواند صفحه سایت را مانند یک انسان ببیند اما آنها می توانند بین یک صفحه عالی یا فقط یک صفحه پر از تبلیغات و پاپ آپ تفاوت ایجاد کنند و این در رتبه بندی ها لحاظ می شود.

تعرفه بهینه سازی سایت

3. محتوای سئو (سئوی محتوا)

سئوی محتوا زیرمجموعه ای از سئو داخلی است. سئوی محتوا در مورد کیفیت محتوا و نحوه بهینه سازی آن است. از آنجایی که این یک عامل بسیار مهم در موفقیت سئو است، در تعیین قیمت خرید سئو در لیست قیمت سئو نیز بسیار تاثیرگذار است. انتشار محتوای عالی که کاربران آن را دوست دارند و موتورهای جستجو می توانند آن را درک کنند، ترکیبی برنده است.

برای رسیدن به این هدف، باید دستورالعمل های زیر را دنبال کنید:

 • فرآیند تولید محتوا باید با تحقیق کلمات کلیدی شروع شود. کلمات کلیدی را پیدا کنید که برای وب سایت هدف مهم هستند و آنها را در محتوای خود بگنجانید.
 • یک قدم جلوتر بروید و به دنبال کلمات کلیدی طولانی تر و کلیدواژه های معنی دار بگردید و آنها را به سرفصل ها و محتوای خود اضافه کنید.
 • محتوای سئو را به طور کامل و به اندازه کافی طولانی منتشر کنید تا کاربران بتوانند به آنچه می خواهند برسند. همچنین موتورهای جستجو نیز سرنخ کافی برای درک متن محتوای مورد نظر خواهند داشت.
 • پیوند دادن به سایر وب سایت های با کیفیت بالا (در صورت لزوم) و سایر صفحات در وب سایت برای کمک به کاربران برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد یک موضوع خاص.
 • طرح ها و داده های ساختار یافته برای شناسایی قطعات مهم محتوای SEO برای موتورهای جستجو استفاده می شود.

4. SEO خارجی (Off Page SEO)

اصلی ترین هدف سئو رو میتوان نوع جدیدی از تبلیغات نامید. در حالی که انواع قبلی سئو بیشتر بر روی زیرساخت و محتوای وب سایت متمرکز بود، سئو خارج از صفحه یا سئو خارجی به تکنیک هایی اشاره دارد که می توانید از این روش برای تبلیغ سایت خود در سایت های دیگران استفاده کنید. هزینه این نوع خدمات سئو در لیست قیمت سئو مورد بحث قرار گرفته است. وب سایت هایی که محبوبیت بیشتری دارند نسبت به سایر وب سایت ها در گوگل رتبه بالاتری دارند.

مهم ترین روش های سئو خارجی عبارتند از:

 • لینک بیلدینگ فرآیند دریافت ارجاع سئو از سایر وب سایت ها است.
 • هر لینک به سمت سایت شما به عنوان “رای اعتماد” شناخته میشوند. به این ترتیب اقتدار وب سایت مورد نظر افزایش می یابد. (به شرطی که ویژگی nofollow به پیوند ضمیمه نشده باشد.)
 • برندی را که گوگل دوست دارد برای رتبه بندی برندهای معروف در اولین نتایج، تبلیغ کنید. چون مردم به آنها اعتقاد دارند. علاوه بر تبلیغ وب سایت مربوطه برای دریافت بک لینک، باید روی تبلیغ برند و به اشتراک گذاری تبلیغات آن در شبکه های اجتماعی و انجمن های مختلف نیز کار کنید. گوگل می تواند این سیگنال ها را دریافت کند و به وب سایت هایی که مردم جستجو می کنند پاداش دهد.

5. سئوی محلی (Local SEO)

تعرفه بهینه سازی سایت

تعرفه بهینه سازی سایت

به سئویی که فقط برای یک منطقه خاص است، سئوی محلی میگویند. به عبارت دیگر، اگر هدف وب سایت جذب مشتریانی است که از فروشگاه محلی شما بازدید می کنند، وب سایت باید برای سئوی محلی بهینه شود.

تمام موارد فوق با افزودن دستورالعمل های سئو محلی زیر اعمال می شود. با دانستن این دستورالعمل ها دلیل هزینه های موجود در لیست قیمت سئو برای کاربر قابل درک است.

 • اطمینان حاصل کنید که نام تجاری، آدرس و اطلاعات تماس در تمام صفحات وب سایت وجود دارد.
 • طرح کسب و کار محلی به صفحه اصلی شما اضافه می شود.
 • یک حساب Google برای کسب و کار من ایجاد شده است.
 • کسب و کار در دایرکتوری های مورد اعتماد مانند باسلام، اسنپ و غیره ثبت شده است.
 • این وب سایت در دایرکتوری ها و وب سایت های محلی و همچنین در اینستاگرام تبلیغ می شود.

6. سئوی موبایل

سئوی موبایل سئویی نیست که به تنهایی کار کند. بلکه زیرمجموعه ای از SEO به طور خاص برای دستگاه های تلفن همراه است. این یک واقعیت است که بیش از 60 درصد از جستجوهای گوگل در حال حاضر در دستگاه های تلفن همراه انجام می شود. این عدد بزرگی است و نشانگر خوبی است که اینترنت از دسکتاپ سنتی به دستگاه های تلفن همراه آمده است. به همین دلیل است که گوگل تصمیم گرفت یک فهرست موبایل ایجاد کند و نسخه شخصی وب سایت را به جای نسخه دسکتاپ ایندکس کند. خوب، اکنون دلیل بهتری برای محاسبه هزینه های پیشنهاد سئو وجود دارد.

هنگام کار بر روی سئوی موبایل، باید مطمئن شوید که:

 • وب سایت مورد نظر برای تلفن همراه شخصی بهینه شده است. انجام تست شخصی موبایل نقطه شروع خوبی است.
 • وب سایت به سرعت در دستگاه تلفن همراه بارگیری می شود.
 • وب سایت سازگار با موبایل است.
 • استفاده از بینابینی، روش های دیگر تبلیغات تهاجمی یا پنجره های بازشو، تجربه کاربر در دستگاه های تلفن همراه را مختل نمی کند.

7. SEO تجارت الکترونیک (ECommerce SEO)

تجارت الکترونیک یک صنعت بزرگ است. وقتی صحبت از بهینه سازی موتورهای جستجو می شود، بهینه سازی یک وب سایت تجارت الکترونیک پیچیده تر از کار بر روی یک وبلاگ یا وب سایت شرکتی است. در این نوع از سایت ها، صفحاتی که باید روی آن ها سئو کرد، بیشتر هستند. همچنین تبلیغ یک وب سایت تجارت الکترونیک بسیار دشوارتر است. به همین دلیل، این نوع قوانین سئو معمولاً در قسمت حرفه ای لیست قیمت خرید سئو بیشتر به چشم می خورد.

مهمترین عوامل سئو در تجارت الکترونیک عبارتند از:

بهینه سازی فروشگاه آنلاین با صفحه اصلی و صفحات دسته شروع می شود. قبل از شروع کار بر روی صفحات محصول، این دو نوع صفحه باید به درستی بهینه شوند.

 • صفحات محصولات هم باید بر اساس اصول سئو نوشته شوند.
 • بهینه سازی تمام عناصر بصری فروشگاه مانند تصاویر و ویدئو.
 • طرح های مورد نیاز محصول، پیشنهادات و موارد مشابه اضافه می شود.
 • فروشگاه ها باید در شبکه های اجتماعی تبلیغ کنند.
 • به روش های خلاقانه ای فکر کنید تا مردم را وادار به اتصال به صفحات محصول شما کنید.
 • یک وبلاگ ایجاد کنید و مطالبی را در مورد محصولات موجود و اینکه چگونه می توانند به مردم در حل مشکل کمک کنند، پست کنید.

تعرفه بهینه سازی سایت

عوامل تعیین کننده رتبه سئوی سایت شما در سئوپندار

سئوپندار با سابقه 10 ساله در زمینه سئو، عوامل مختلفی را برای تعیین هزینه سئو وب سایت ها در نظر می گیرد. با در نظر گرفتن تمامی عوامل ذکر شده، ابتدا یک هزینه کلی و تخمینی سئوی سایت به کارفرما ارائه می شود و طی توافق با وی خدمات مورد نیاز سایت در نظر گرفته می شود. در زیر به عواملی که نرخ سئو سئوپندار را تعیین می کنند نگاه می کنیم:

سطح رقابت در صنعت شما تعرفه بهینه سازی سایت را تعیین می کند
همانطور که گفته شد رقابت در هر زمینه کاری نقش موثری در تعیین درجه بهینه سازی سایت دارد. برخی از حوزه‌های تجاری مانند گردشگری یا پزشکی، سایت‌های بسیار فعالی در زمینه فعالیت خود هستند و هر کدام در تلاش برای کسب رتبه‌های بالای گوگل برای کلمات کلیدی مرتبط هستند. با توجه به رقابت قوی، هر یک از این سایت ها برای بهبود وضعیت سایت و سئو سایت خود به فعالیت زیادی نیاز دارند. در نتیجه رتبه بندی در این گونه رشته ها بسیار سخت شده و نیاز به تلاش زیادی دارد. به همین دلیل، سطح رقابت در یک زمینه کاری خاص تأثیر زیادی در تعیین هزینه سئو دارد.

تعداد کلمات کلیدی مرتبط با حوزه کاری در صفحه اول گوگل
علاوه بر رقابت، عاملی که بر حجم کاری پروژه سئو تأثیر می گذارد، تعداد کلمات کلیدی است. انتخاب کلمات کلیدی مناسب اولین و مهمترین مرحله یک پروژه سئو است. تیم سئو سئوپندار با تجزیه و تحلیل بازار هدف کسب و کار شما بهترین کلمات کلیدی را برای شما انتخاب می کند. این انتخاب نه تنها ترافیک سایت را افزایش می دهد، بلکه آن بازدید کننده را به مشتری تبدیل می کند. هر چه تعداد این کلمات بیشتر باشد، تعداد بازدید و در نتیجه فروش شما بیشتر می شود. تعداد کلمات کلیدی مورد نیاز شما به اندازه کسب و کار شما بستگی دارد.

برای رتبه بندی هر کلمه کلیدی، لازم است تمامی فعالیت های سئو داخلی و خارجی صفحه آن انجام شود. در نتیجه، هرچه تعداد کلمات کلیدی هدفمند در سایت بیشتر باشد، پروژه به کار و زمان بیشتری نیاز دارد.

نیاز یا عدم نیاز سایت شما به تغییر ساختار برنامه
ساختار مناسب به موتورهای جستجو کمک می کند تا موضوع سایت را بهتر درک کنند و در نتیجه رتبه سایت خود را بالاتر در نظر بگیرند. ابتدا ساختار سایت شما را بررسی می کنیم و پیشنهادات لازم را برای بهبود آن ارائه می کنیم.

اگر سایت شما ساختار برنامه نویسی مناسبی نداشته باشد، زیرساخت لازم برای رتبه بندی در گوگل را نخواهد داشت. تصور کنید نحوه کدگذاری سایت به گونه ای است که سرعت آن کاهش می یابد، چنین سایتی نمی تواند در فاکتورهای اصلی وب خوب عمل کند.

در نتیجه هر چقدر هم که روی سئوی داخلی و خارجی صفحات آن کار شود، باز هم رسیدن به جایگاه های برتر گوگل دشوار خواهد بود. اگر سایت شما چنین حالتی دارد، ابتدا باید مشکلات فنی را برطرف کرده و ساختار برنامه آن را تغییر دهید. این مشکل روی هزینه سئو سایت نیز تاثیر خواهد گذاشت.

میزان تولید محتوای مورد نیاز
پس از تعیین تعداد کلمات کلیدی هدف در یک سایت، لازم است میزان محتوای مورد نیاز برای هر یک از آنها مشخص شود. همه کلمات کلیدی به محتوای یکسانی نیاز ندارند، اما میزان محتوای مورد نیاز بر اساس رفتار رقیب، دامنه موضوع و سطح رقابت متفاوت است. بر این اساس، میزان محتوای مورد نیاز هر سایت بر هزینه سئو آن تأثیر می گذارد.

برای تعیین تعرفه بهینه سازی سایت، کارشناسان سئوپندار باید سایت شما و زمینه کاری شما را بررسی کنند و بر اساس آن بهترین پیشنهاد را برای گرفتن نتیجه مناسب به شما بدهند.

یکی از سوالات بسیار رایجی که از ما پرسیده میشود، از سمت کسانی است که سایت خود را قبلا طراحی کرده اند و حالا نیاز به سئو دارند

در این ویدئو به این سوال پاسخ داده ایم