رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی – تبلیغات همواره یکی از فاکتورهای مهم رونق کسب و کار بوده است.

امروزه با توجه به دسترسی راحت مردم به اینترنت، تبلیغات اینترنتی به یکی از جدیدترین روشهای بازاریابی تبدیل شده است.

روش های بازاریابی و تبلیغات اینترنتی زیادی در دنیا وجود دارد. مانند: رپورتاژ آگهی، تبلیغات در شبکه های اجتماعی، تبلیغات متنی، ایمیل مارکتینگ، تبلیغات در گوگل و …

در سال های اخیر با آگاه تر شدن مخاطبان روش های تبلیغاتی سنتی توجه مخاطبان را به خود جلب نمی کند.

رپورتاژ آگهی و یا Advertorial در حال حاضر به یکی از روشهای پر طرفدار تبلیغ اینترنتی تبدیل شده است.

رپورتاژ آگهی نوعی آگهی تجاری‌ برای معرفی خدمات و محصولات یا شرح فعالیت است.

رپورتاژ آگهی میتواند به صورت تصویری و یا متنی باشد.

هدف رپورتاژ آگهی تبلیغ است، اما این تبلیغ در بطن داستان و گزارشهای واقعی به خواننده انتقال داده میشود به همین علت است که رپرتاژ به یکی از اثرگذارترین شیوه‌های ارائه‌ی محتوا تبدیل شده است. حالت داستانی و روایت گونه تبلیغ برای اکثر مردم جذاب است و آنها را علاقه مند به درگیرشدن با موضوع رپورتاژ میکند در حالی که ممکن است اصلا متوجه نباشند در واقع با یک پیام تبلیغاتی روبرو هستند.

رپرتاژ آگهی

رپرتاژ آگهی

انواع رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی انواع گوناگونی دارد.

مهمترین و مشهورترین رپرتاژ آگهی ها عبارتند از:

رپورتاژ آگهی رسانه ای: رپروتاژ آگهی رسانه ای در تلوزیون و یا رادیو پخش میشود.

به عنوان مثال یک کارخانه روغن گیری گیاهی میتواند از نحوه کاشت تا برداشت دانه های گیاهی و روغن گیری از آن ها یک فیلم کوتاه صنعتی تهیه کند و در پایان با معرفی بخشهای مختلف کارخانه و نشان دادن کیفیت خط تولید، بیننده را به خرید روغن گیاهی از برند معرفی شده تشویق کند.
رپورتاژ آگهی رادیویی نیز با میتواند در قالب یک مصاحبه با مدیر یک کارخانه و شرح نکات مثبت محصول، شنونده را تحت تاثیر قرار دهد و یا با نام بردن از برند ها در پایان هر برنامه به عنوان اسپانسر آنها را به مخاطب معرفی کند.

رپورتاژ آگهی نوشتاری: رپورتاژ آگهی نوشتاری در مجلات و روزنامه ها انتشار می یابد.

به عنوان مثال موضوع رپورتاژ آگهی نوشتاری ممکن است مقاله ای درباره یکی از نیازهای انسان مانند نیاز به سفر باشد، نویسنده رپورتاژ آگهی در پایان مقاله میتواند به معرفی یک آژانس گردشگری و خدمات آن بپردازد.

رپورتاژ آگهی اینترنتی: در رپورتاژ آگهی اینترنتی محتوای تبلیغاتی در سایت های خبری و رسانه های دیجیتال انتشار مییابد.

رپورتاژ آگهی یا همان رپورتاژ خبری یک محتوا به صورت متن خبری، مقاله، ویدیو و اینفوگرافی و یا گزارشی از کسب و کار است که در سایت های دیگر معرفی می شود.

در این مقاله به بررسی رپورتاژ آگهی اینترنتی و تاثیر آن در کسب و کار خواهیم پرداخت.

 

تاریخچه رپورتاژ آگهی

به نقل از ویکی پدیا:
رپورتاژ آگهی برای اولین بار در سال ۱۹۴۵ به ادبیات انتقادی رسانه‌ها اضافه شد. به دلیل اعتماد مخاطبان به رسانه‌ها، رپورتاژ آگهی‌ها بسیار موثرند و به همین دلیل در کشورهای پیشرفته قوانین بسیار سختی علیه رپورتاژ آگهی‌ها تصویب شده و می‌شود.

در سال های اخیر در ایران نیز به استفاده از رپورتاژ در رونق دادن به کسب و کار توجه ویژه ای شده است.

اهمیت رپورتاژ آگهی اینترنتی

رپرتاژ آگهی از طریق فراهم کردن بک لینک و افزایش بازدید میتواند بر سئو سایت تاثیر به سزایی داشته باشد. سئو به معنای بهینه سازی یک سایت برای موتورهای جستجو به ویژه گوگل است. از طرفی رپورتاژ آگهی محدودیت ندارد و نیاز به تمدید و یا حق عضویت ماهانه در ازای پرداخت مبلغ مجدد ندارد.

رپرتاژ آگهی اینترنتی

رپرتاژ آگهی اینترنتی

تعریف بک لینک

یکی از فاکتورهای مهم رتبه بندی سایت برای موتورهای جستجو تعداد بک لینک های یک سایت است. لینک هایی که یک سایت از سایت های دیگر دریافت میکند بک لینک گفته می شود. هر چه تعداد بک لینک‌های یک سایت بیشتر باشد، اعتبار سایت در نزد موتورهای جستجو بیشتر خواهد بود.

اهمیت بک لینک های رپرتاژ آگهی

موتورهای جستجو بیش از هر چیز به بک لینک هایی اهمیت میدهند که در داخل مقاله قرار داده شده باشد.

بک لینک هایی که در محتوای مقاله قرار میگیرند نسبت به بک لینکهایی که در سایدبار و یا فوتر هستند از اهمیت بیشتری برخوردار هستند. بک لینک هایی که در سایدبار و یا فوتر یک سایت قرار میگیرند در تمام صفحات یک سایت به کاربر نمایش داده میشوند از این رو ممکن است توسط ربات های موتورهای جستجو به عنوان بک لینک خریداری شده شناسایی شوند و در صورت تکرار زیاد، سایت توسط الگوریتم پنگوئن گوگل جریمه شود. از طرفی بک لینک های که یک سایت از طریق رپورتاژ آگهی دریافت میکند به صورت دائمی است. زیرا رپورتاژ به عنوان یک مقاله و یا گزارش خبری در سایت منتشر میشود به همین علت هیچ وقت از صفحات سایت حذف نخواهد شد.

ویژگی های وب سایت ها برای انتشار رپرتاژ آگهی

– وب سایت های مرتبط با حوزه کاری
– وب سایت با رتبه الکسای بالا امکان بازدید مستقیم بیشتری را برای سایت مرجع فراهم کند
– وب سایت با اتوریتی بالا
– سایت های خبری با رنکینگ بالا

 

حتما بخوانید : دامین آتوریتی و پیج اتوریتی چیست

 

اصول نگارش یک رپرتاژ آگهی حرفه ای

– متن یک رپرتاژ آگهی حرفه ای نباید خیلی طولانی و یا خیلی کوتاه باشد.
– در رپرتاژ آگهی باید از بیان تمام ویژگی های محصول و یا امتیازات آن پرهیز کرد تا کاربر برای دریافت اطلاعات بیشتر از سایت مرجع علاقه مند شود.
– شیوه نگارش رپرتاژ آگهی بسیار مهم است. مطالب باید با شیوه ای روان و جذاب نوشته شده باشند تا مخاطب را به خواندن رپرتاژ آگهی تشویق کند.
– محتوای رپرتاژ آگهی باید گزارش یا خبری را به اطلاع کاربر برساند و از تبلیغ مستقیم پرهیز شود.
– تیتر اصلی رپرتاژ آگهی بسیار مهم است. از تیتر مناسب و جذاب استفاده شود.
– به ویژگی های منحصر به فرد محصول یا خدمات اشاره شود.
– از عکس های اختصاصی مرتبط با محتوا و با کیفیت و جذاب استفاده شود.
– از لینک های مرتبط با محتوای رپرتاژ آگهی و کلمات کلیدی استفاده شود.
– تعداد بک لینک ها در رپورتاژ آگهی حداکثر بین 3 تا 4 لینک باشد.
– متن رپرتاژ آگهی حدودا باید بین 600 تا 2000 کلمه باشد.
– از مطالب کپی استفاده نشود.
– اصول گزارش نویسی توصیفی یا تحلیلی در آن رعایت ‌شود.
– لینک ها به صورت فالو ایجاد شوند.

قیمت رپرتاژ آگهی

قیمت رپورتاژ آگهی در سایت های گوناگون میتواند با یکدیگر متفاوت باشد اما عوامل زیر در تعیین قیمت رپورتاژ های آگهی تاثیر می گذارند:

– اعتبار صفحه: اعتبار صفحه از ۱ تا ۱۰۰ رتبه‌بندی می‌شود. هرچقدر اعتبار یک سایت بالاتر باشد میزان هزینه دریافتی برای درج رپرتاژ آگهی نیز بیشتر میشود.
– اسپم اسکور: ابزاری است که فعالیت های لینکی مجاز یک سایت را بررسی میکند. مقدار اسپم اسکور یک سایت میتواند بین 0 تا 100 باشد. هرچه این عدد به 0 نزدیک تر باشد احتمال اسپم بودن سایت کاهش می یابد و هزینه رپورتاژ آگهی نیز در آن بالاتر می رود.

– رتبه الکسا: رتبه الکسای یک سایت میزان تعداد بازدید کنندگان یک سایت را مشخص میکند. با افزایش تعداد بازدید کنندگان یک سایت رتبه الکسا کاهش می یابد. هرچقدر رتبه الکسای یک سایت کمتر باشد سایت میتواند هزینه بیشتری برای درج رپرتاژ آگهی دریافت کند.

سخن نهایی:

امروزه باتوجه به پیشرفت تکنولوژی و فراگیر شدن استفاده از اینترنت، رپرتاژ آگهی اینترنتی به یک سبک تبلیغاتی هوشمند تبدیل است. در صورتی که برای معرفی برند و کسب و کار خود تمایل به استفاده از رپرتاژ آگهی دارید با کارشناسان سئو پندار جهت دریافت مشاوره تماس بگیرید.

0 کامنت

دیدگاه خود را ثبت کنید

سوالات شما توسط متخصصان سئوپندار پاسخ داده میشود
دیگران را با نوشتن نظر خود، راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *