راهکارهای استخراج کلمات کلیدی

پیدا کردن راهکارهای استخراج کلمات کلیدی یکی از دغدغه های اشخاصی است که مدیریت یک وب سایت را بر عهده دارند.

آن ها همیشه به دنبال یافتن بهترین کلمات کلیدی برای کسب و کارشان هستند تا به این وسیله بتوانند بازدید کننده و ترافیک بیشتری را متوجه سایت خود کنند.

راهکارهای استخراج کلمات کلیدی

راهکارهای استخراج کلمات کلیدی

قبل از اینکه به موضوع اصلی بحث یعنی راهکارهای استخراج کلمات کلیدی بپردازیم ابتدا یک تعریف کلی از کلمات کلیدی ارائه می دهیم.

 

کلمه کلیدی چیست و چه کاربردی دارد؟

در اصل کلمات کلیدی اصطلاحات یا عباراتی هستند که موضوع و محور اصلی مقاله یا یک صفحه از وب سایت را تشکیل می دهند.

به طور مثال در همین مقاله پیش روی شما کلمه کلیدی، راهکارهای استخراج کلمات کلیدی است و این انتظار وجود دارد که کاربران با جستجوی این کلمه یا عبارت در گوگل یا دیگر موتورهای جستجو، مقاله پیش رو را در لینک اول یا صفحه اول گوگل مشاهده کنند.

به همین خاطر است که خیلی از صاحبان کسب و کارهای اینترنتی به هر دری می زنند و از هر ترفندی استفاده می کنند تا بهترین راهکارهای استخراج کلمات کلیدی را پیدا کنند و با انتخاب آن کلمات همیشه در صفحه اول و لینک اول گوگل باشند.

 

اهمیت پیدا کردن راهکارهای استخراج کلمات کلیدی مناسب برای سئو و بهینه سازی سایت

استخراج کلمات کلیدی

استخراج کلمات کلیدی

به طور حتم هر چه در انتخاب بهترین کلمات کلیدی دقت بیشتری داشته باشید به طبع این مورد در طول زمان روی سئو و بهینه سازی سایت تان تأثیرات مثبت زیادی خواهد گذاشت.

شاید اگر اغراق نباشد اولین قدم و در اصل مهمترین قدم در بهبود سئو، انتخاب کلمات کلیدی مناسب است و این یعنی برای هر صفحه و مقاله ای که تولید می شود یک سری کلمات کلیدی انتخاب می شود تا این صفحات بر اساس آن بهینه سازی شوند و این نشان دهنده این است که اگر کلمه کلیدی نباشد پس سئویی هم وجود نخواهد داشت.

برای اینکه بهترین کلمه های کلیدی را به دست بیاورید روش ها و راهکارهای زیادی وجود دارد اما مهمترین آنها را سعی کردیم در این مقاله بیان کنیم. پس تا پایان مقاله با سئوپندار همراه باشید.

یکی از راهکارهای استخراج کلمات کلیدی این است که سعی کنید کلمات کلیدی متناسب با کسب و کارتان را در یک برگه یادداشت یا اینکه آن را در یک فایل اکسل ذخیره نمایید تا در صورت لزوم بتوانید از آن استفاده کنید.

در این مقاله ما هم سعی می کنیم سایت هایی را به شما معرفی کنیم که بتواند بهترین کلمات کلیدی را متناسب با کسب و کارتان به شما معرفی کند.

 

روش اول: راهکارهای استخراج کلمات کلیدی با استفاده از پیشنهادات گوگل

کلمات کلیدی

کلمات کلیدی

یکی از راحت ترین روش ها و راهکارهای استخراج کلمات کلیدی این است که از گوگل کمک بگیرید چرا که گوگل در هنگام جستجو پیشنهاداتی را با توجه به کلماتی که دیگر کاربران در روزها یا ساعت های اخیری جستجو می کنند به شما ارائه می دهد.

این نشان می دهد که گوگل همیشه به کاربران توجه می کند و شما هم می توانید از این فرصت استفاده کنید و از عبارت ها و کلمات پیشنهادی گوگل برای تولید محتوای جذاب استفاده کنید.

سعی کنید کلمات کلیدی و عبارات مورد نظر خودتان را در گوگل جستجو کنید تا پیشنهادات بیشتری را به شما ارائه دهد و آنها را به لیست های خودتان اضافه کنید.

به طور مثال در گوگل کلمه “سئو” را وارد کنید ولی کلید اینتر را نزنید.

با این کار گوگل پیشنهادهای زیادی را با توجه به جستجوی کاربران در اختیار شما قرار می دهد.

به طور مثال سئو، سئو و بهینه سازی سایت، سئو در تهران، سئو در شیراز و خیلی از موارد دیگر.

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید و گوگل هم به شما کمک خواهد کرد این است که از پیشنهادهای گوگل در پایین صفحه استفاده کنید که بعضاً پیشنهادهای خیلی خوبی را هم ارائه می دهد.

 

روش دوم: استفاده از سایت Google Keyword Planner

راه کارهای استخراج کلمات کلیدی

راه کارهای استخراج کلمات کلیدی

یکی از راهکارهای استخراج کلمات کلیدی استفاده از خدمات سایت Google Keyword Planner است.

شما می توانید در قسمت your product or service کلمه کلیدی مورد نظر خود را وارد کنید و سپس گزینه get ideas را کلیک نمایید.

با این کار گوگل پلنر کلمات کلیدی را بررسی و سپس بر اساس میزان رقابتی که در آن وجود دارد و تعداد سایت هایی که از این کلمه کلیدی استفاده می کنند را به شما اطلاع می دهد.

یک نکته مهمی که وجود دارد این است که اگر مایل باشید می توانید کلمات کلیدی را با کلمات مناسب دیگری که جستجوی بیشتری دارند جایگزین کنید.

 

روش سوم: راهکارهای استخراج کلمات کلیدی با استفاده از سایت Moz Keyword Explorer

یکی از ابزارهای قدرتمند که می تواند راهکارهای استخراج کلمات کلیدی را برای شما راحت تر کند استفاده از سایت moz است که بیشترین امکانات آن در اکانت pro یا همان اکانت پولی آن ارائه شده است.

البته در سرویسی آزمایشی که به medium هم معروف است می توانید به صورت رایگان این موارد را جستجو کنید که به وسیله گزینه create or upload new list می توانید کلمات کلیدی مورد نظرتان را جستجو کنید.

برای استفاده از راهکارهای استخراج کلمات کلیدی سایت ماز (moz.com) یکی از ابزارهایی است که می تواند کلمات کلیدی پیشنهادی زیادی را به صورت دسته بندی شده در اختیار شما قرار دهد.

به طور مثال اگر سایتی در زمینه “درج آگهی رایگان” دارید به طور حتم پیشنهاداتی که سایت moz در اختیار شما قرار می دهد این موارد است:

درج آگهی رایگان

درج آگهی

آگهی رایگان

ثبت آگهی

ثبت آگهی رایگان

تبلیغات رایگان اینترنتی

تبلیغات اینترنتی رایگان

ثبت آگهی در سایت ها

و خیلی از موارد دیگر که سایت ماز سعی کرده آنها را به صورت درصد مشخص کند که کدام کلمه کلیدی بیشترین جستجو را دارد.

البته نکته ای که قابل تأمل است و گفتنش خالی از لطف نیست این است که جستجو کردن کلمه های کلیدی آن هم متناسب با هر کسب و کاری به خصوص در ایران با یک مقدار مشکل مواجه خواهد بود و تمام اینها بر می گردد به مسائل تحریم.

ممکن است وارد سایتی شوید که داده ای را بر اساس کلمات فارسی در اختیار شما قرار ندهند و یا اینکه در بین کشورهای انتخابی، کشور ایران وجود نداشته باشد.

 

روش چهارم: گوگل ترندز

انتخاب کلمه کلیدی

انتخاب کلمه کلیدی

یکی دیگر از روش ها و راهکارهای استخراج کلمات کلیدی استفاده از خدمات سایت گوگل ترندز (Google trends) میباشد که یکی از ابزارهای مهم و قدرتمند برای به دست آوردن کلمه کلیدی به شما می رود.

به وسیله این سایت می توانید میزان جستجوی کلمات کلیدی را بررسی و آنها را با هم مقایسه نمایید.

البته باید توجه کنید که این ابزار تحت نظر گوگل فعالیت می کند و می تواند اطلاعات بسیار مهمی را از دیتابیس خودش در اختیار شما قرار دهد.

از طرفی می تواند بهترین و مرتبط ترین کلمات کلیدی را به شما پیشنهاد دهد.

 

روش پنجم: راهکارهای استخراج کلمات کلیدی با کمک سئو چت

سایت سئو چت (seochat) هم به مانند دیگر ابزارهایی است که بیان شد و یکی دیگر از روش ها و راهکارهای استخراج کلمات کلیدی به شمار می رود که می تواند کلمات کلیدی زیادی را با توجه به دو موتور جستجوی قدرتمند مانند گوگل و بینگ به شما پیشنهاد دهد.

کلمات کلیدی که در این سایت به شما پیشنهاد می شود خیلی زیاد هستند و چیزی که مشهود است این است که این کلمه های کلیدی به صورت کامل تضمین شده توسط لیست پیشنهادی گوگل هم هست.

کلماتی کلیدی که در این سایت به دست می آورید در سه سطح مختلف است که از سطح دو به بعد به صورت دسته بندی و طبقه بندی شده است و شاید مهمترین نکته در استفاده از ابزار seochat هماهنگی مناسب با جستجوی کلمات کلیدی فارسی است که در خیلی از سایت ها این امکان وجود ندارد.

 

روش ششم: یکی از راهکارهای استخراج کلمات کلیدی استفاده از خدمات keyword tool.io است

یکی از توصیه ها و پیشنهادهای ما در استفاده از روش ها و راهکارهای استخراج کلمات کلیدی استفاده از خدمات این سایت است که در چندین محیط می تواند کلمات کلیدی را برای شما مشخص می کند و خوبی این سایت این است که از کلمات کلیدی فارسی هم پشتیبانی می کند.

 

نتیجه گیری:

کلمات کلیدی یک محتوا به موتورهای جستجو جهت درک مفهوم کمک میکنند.

در صورتی که شما بتوانید کلمات کلیدی مناسبی را برای محتوای خود پیدا کنید موتورهای جستجو کاربران بیشتری را که در حال جستجو هستند به سایت شما هدایت خواهد کرد.

سئوپندار در این مقاله شش مورد از بهترین روش های استخراج کلمات کلیدی را به شما معرفی کرد.

در صورت نیاز به راهنمایی های بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

0 کامنت

دیدگاه خود را ثبت کنید

سوالات شما توسط متخصصان سئوپندار پاسخ داده میشود
دیگران را با نوشتن نظر خود، راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *