افزایش سئو اینستاگرام

افزایش سئو اینستاگرام – طبق آمارهای اخیر تعداد کاربران فعال در اینستاگرام ماهانه بیش از یک میلیارد و روزانه بیش از 500 میلیون است.

این شبکه اجتماعی در ایران نیز بسیار محبوب است از این رو اینستاگرام بستر بسیار مناسبی برای معرفی کسب و کار و یا برند شما میباشد.

موتورهای جستجوگر ترافیک آنلاین را به سمت سیستم عامل های رسانه های اجتماعی سوق می دهند اما نمایش نتایج اینستاگرام برای کاربر به سختی صورت میگیرد. زیرا اینستاگرام موتورهای جستجو را از دسته بندی تصاویر منع میکند.

پست شما می تواند ایندکس شود، اما تصاویر نمی توانند. این باعث می شود که افزایش سئو اینستاگرام همواره با چالش روبرو باشد اما فراموش نکنید که غیرممکن نیست.

در ادامه برایتان ده روش بسیار کاربردی را برای افزایش سئو اینستاگرام جمع آوری کرده ایم. در صورتی که به دنبال معرفی کسب و کار خود از طریق اینستاگرام هستید در ادامه همراه ما باشید.

افزایش سئو اینستاگرام

افزایش سئو اینستاگرام

1- اینستاگرام را با حساب های دیگر لینک کنید

لینک شدن اینستاگرام با دیگر حساب های رسانه اجتماعی (فیس بوک ، توییتر و غیره …) باعث میشود که به تمام دنبال کنندگان شما پیامی ارسال شود که شما در اینستاگرام حساب کاربری دارید. همچنین به شما این امکان را می دهد که سیستم عامل های رسانه ای را با تبلیغات، رویدادها و اطلاعیه های خاص مطلع کنید. از طرفی هنگامی که اینستاگرام را مجاز به دسترسی به دیگر پروفایل های اجتماعی خود می کنید، پیوندی به حساب اینستاگرام شما اضافه می شود.

 

2- موقعیت مکانی خود را تغییر دهید

موقعیت مکانی خود را به همراه هر عکس اینستاگرامی با کاربران خود به اشتراک بگذارید. اگر موقعیت مکانی بر کسب و کار شما تاثیر چندانی ندارد فراتر از روش های معمولی تجارت بروید. از موقعیت مکانی برای بیان اطلاعات هیجان انگیز درباره محصولات یا مارک تجاری خود استفاده کنید. به سادگی چیزی را بنویسید که دوست دارید طرفدارانتان درباره شما بدانند. خلاق باشید، مکان های مبتکرانه توجه را جلب می کنند. بسیاری از افراد ممکن است به خاطر مکانی که شما برای تصویر خود انتخاب کرده اید از صفحه شما بازدید کنند.

 

حتما بخوانید : 4 روش کلیدی برای افزایش سئو سایت عکاسی

 

3- عکس های خود را بهینه کنید

اینستاگرام یک پلتفرم بصری است. بنابراین افزایش سئو اینستاگرام با کیفیت بالای عکس های شما حاصل می شود. در گام اول، موضوع محتوا باید به وضوح قابل تشخیص باشد: آیا تصویر یک انسان، کتاب یا منظره است؟ اینستاگرام از فناوری به نام “تشخیص تصویر” استفاده می کند که عکس ها را با توجه به محتوا طبقه بندی می کند. این فناوری به شما کمک میکند تا تصاویر شما در معرض دید کاربرانی که به مطالب مشابه علاقه دارند، قرار بگیرد.
به یاد داشته باشید، ادیت کردن عکس های شما به این معنی نیست که آنها جالب یا خیره کننده نیستند. در حقیقت، استفاده از یک برنامه ویرایش عکس حرفه ای به شما کمک می کند تا با ابزاری مانند اصلاح رنگ، تنظیم نور و برداشت محصول، عکس های خود را شفاف و زیباتر کنید. استفاده از عکس های شخصی سازی شده و جذاب یکی از فاکتورهایی است که تاثیر بسیار زیادی بر روی سئو پیج شما در اینستاگرام خواهد داشت.

 

4- از جدیدترین ویژگی اینستاگرام استفاده کنید: Alt Text !

با نگاهی به موضوع عکس، می توانید متن ALT خود را پیدا کنید! اضافه کردن متن ALT به عکس های شما یک استراتژی ارزشمند افزایش سئو اینستاگرام است. ALT این امکان را به شما می دهد تا افراد بتوانند عکس شما را ببینند و از الگوریتم اینستاگرام برای تشخیص محتوا استفاده کنند. اگر شخصی به جستجوی عبارت “گربه با لباس بتمن” بپردازد و شما آخرین عکس از گربه خود را در هالووین با ALT TEXT ارسال کرده باشید، عکس شما در نتایج جستجو برای کاربر ظاهر می شود.

ویژگی ALT TEXT برای افزایش سئو اینستاگرام

ویژگی ALT TEXT برای افزایش سئو اینستاگرام

5- هشتگ با کیفیت

هشتگ ها حساب اینستاگرام شما را در معرض دید مخاطبان هدف قرار می دهند. اگر هشتگ شما مرتبط و با کیفیت باشد، به احتمال زیاد شما در معرفی برند خود به افرادی که علاقه و اهداف مشترکی با شما دارند موفق خواهید شد. در حالی که ذهن شما به دنبال پیدا کردن بهترین هشتگ است، تحقیق کنید تا ببینید آیا از هشتگ مورد نظر شما در حال حاضر استفاده می شود یا خیر؟ آیا محتوای مرتبط با هشتگ مناسب است و آیا می خواهید برند شما با آن در ارتباط باشد؟ همواره قبل از ارسال پست خود هشتگ ها را مرور کنید. به نظر کارشناسان سئو استفاده حرفه ای از هشتک از فاکتورهای بسیار مهم و تاثیر گذار افزایش سئو اینستاگرام است.

 

6- برگزاری مسابقات، پیشنهادات ویژه و هدیه دادن

اجرای مسابقات و قرعه کشی ها میتواند کاربران بیشتری را به صفحه شما جذب کند. به عنوان مثال، می توانید با اجرای مسابقه، ترافیک زیادی را به وب سایت خود هدایت کرده یا محصول خود را بفروشید: از کاربران بخواهید با لایک کردن پست شما، نظر گذاشتن و یا تگ کردن دوستان خود در مسابقه شرکت کنند. هنگامی که دنبال کنندگان صفحه، شما را به دوستان خود معرفی میکنند برند شما را در معرض دید هزاران فرد دیگر قرار میگیرد و این روشی مؤثر برای تبلیغ برند شما و همچنین افزایش سئو اینستاگرام است.

 

حتما بخوانید : آیا شبکه های اجتماعی ایمیل مارکتینگ را به کام مرگ میکشاند؟

7- موعظه نکنید، به جای آن داستان بگویید

شما باید مخاطبان را از طریق تصاویر و ویدئوها مجذوب خود کنید، نه اینکه درس های مربوط به بازاریابی را برای آنها موعظه کنید. برای افزایش نرخ فعالیت کاربران، به یک داستان نویس تبدیل شوید و از طریق فیلم ها، استوری اینستاگرام و با پست های خود “داستانهای کوتاه” به مخاطبان خود ارائه دهید. برای گرفتن ایده میتوانید داستان نویس های خلاق اینستاگرام مانند ردبول، لگو و نایک را دنبال کنید. هیچ وقت فراموش نکنید بیشتر کاربران به دنبال روایت های داستانی هستند تا برای لحظاتی سرگرم شوند.

 

8- ویدئو های خود را با زیر نویس منتشر کنید

اکثر کاربران ترجیح می دهند هنگام مشاهده یک ویدیو صدا را فعال نکنند. به همین دلیل است که استفاده از زیرنویس ها در بازاریابی حرفه ای بسیار ضروری شده است و این امکان را می دهند که پیام های اصلی به همراه تصاویر صفحه به کاربر نمایش داده شوند. تحقیقات فیس بوک نشان می دهد که نرخ بازدید ویدئوهایی با زیرنویس به طور میانگین 12٪ افزایش می یابد. اثر بخشی پیام نیز به صورت چشم گیری افزایش می یابد. شاید در نظر شما افزایش دوازده درصدی بازدید ویدئو چندان مساله مهمی نیست اما باید به شما بگوییم همین مقدار میتواند تاثیر بسیار زیادی بر افزایش سئو اینستاگرام داشته باشد.

افزایش سئو اینستاگرام با ویدئوهای زیرنویس دار

افزایش سئو اینستاگرام با ویدئوهای زیرنویس دار

سخن نهایی:

اگرچه افزایش سئو اینستاگرام می تواند دشوار باشد، اما تعدادی استراتژی وجود دارد که میتواند بسیار موثر باشد. انجام این اقدامات اضافی باعث بهبود استراتژی رسانه های اجتماعی شما شده و به نمایش پروفایل اینستاگرام شما در نتایج جستجو کمک می کند. در این مقاله هشت روش کاربردی بسیار مهم برای شما شرح داده شد تا بتوانید سئو اینستاگرام خود را افزایش دهید. اما هرگز فراموش نکنید هر چقدر میزان تعامل خود را با کاربران افزایش دهید به همان اندازه خواهید توانست تاثیر مثبتی بر سئو اینستاگرام خود بگذارید.

منابع:
1- https://www.stateofdigital.com/instagram-seo-8-proven-tactics/
2- https://www.falcon.io/insights-hub/topics/social-media-strategy/21-tips-increase-instagram-engagement/

0 کامنت

دیدگاه خود را ثبت کنید

سوالات شما توسط متخصصان سئوپندار پاسخ داده میشود
دیگران را با نوشتن نظر خود، راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *