تاثیر رپورتاژ آگهی در برندینگ

برند معرف هویت یک شرکت است که با یک نماد و یا طرح مرتبط با کسب و کار آن شرکت مشخص می شود.

در صورتی که یک شرکت بتواند با یک کمپین بازاریابی قوی برند خود را به مشتریان معرفی کند فروش محصولات شرکت بسیار آسان تر خواهد شد.

اما مساله این جا است که در بازار رقابتی امروز تمام شرکت ها نمی توانند برندسازی موفقی داشته باشند.

تاثیر رپورتاژ آگهی در برندینگ

پس چگونه می توانیم به یک برند ماندگار در ذهن مشتری تبدیل شویم؟

رپورتاژ‌ آگهی امروزه به یکی از بهترین و محبوب ترین روش های برندسازی اینترنتی تبدیل شده است.

تبلیغات از طریق رپرتاژ آگهی چندی است که توسط بسیاری از صاحبان کسب ‌و کار و مدیران برندهای بزرگ مانند هواوی و سامسونگ نیز دنبال می شود.

تاثیر رپورتاژ آگهی در برندینگ امروزه بر هیچ کسی پوشیده نیست.

رپورتاژ آگهی در معنای گزارش به خبرهای تبلیغاتی گفته می شود که برای شناساندن محصولات برندهای مختلف در سایت های خبری منتشر می شود.

متن رپرتاژ آگهی با یک یا چند کلمه کلیدی به وب سایت تبلیغ دهنده لینک می شود از آن جایی که رپورتاژ آگهی به تبلیغ غیر مستقیم محصول می پردازد از این طریق به راحتی می تواند بر روی مخاطب تاثیر بگذارد.

این تبلیغ در صورتی که بتواند علاقه و هیجان را در مخاطب ایجاد کند قدرت تاثیرگذاری بسیار بالایی را خواهد داشت و در مسیر توسعه یک برند کمک شایانی خواهد کرد.

 

اما این جا این سوال مطرح می شود که تاثیر رپورتاژ آگهی در برندینگ چیست و چه تاثیری می تواند در توسعه یک برند داشته باشد؟

برندسازی

برندسازی

اولین تاثیر رپورتاژ آگهی در برندینگ: القای حس خوب برند توسط رپورتاژ آگهی به کاربر

امروزه با افزایش چشمگیر حجم کمپین های تبلیغاتی در رادیو، تلوزیون و روزنامه ها یک نوع حالت دفاعی نسبت به این محتواها در مخاطب ایجاد شده است و بدون اغراق می توان گفت در حال حاضر با یک مخاطب تبلیغ زده مواجه هستیم.

شاید خود ما هم بارها هنگام پخش تبلیغات تلوزیون کانال را عوض کرده ایم و نسبت به محتواهای تبلیغی در روزنامه و یا سایر رسانه ها بی تفاوت بوده ایم.

اما فکر کنید در یک وب سایت خبری در حال مطالعه یک متن درباره تاثیر طب سنتی در سلامتی فرد هستید.

در این مقاله بیشتر گیاهان دارویی و خواص آن ها معرفی می شود.

در ادامه روش های کاشت و برداشت و بسته بندی این محصولات شرح داده می شود و در پایان نویسنده به ویژگی های مثبت یک وب سایت آنلاین فروش محصولات گیاهان دارویی می پردازد و از تجربه رضایت بخش خود در ارتباط با خرید از این وب سایت صحبت می کند.

این مقاله در واقع یک رپرتاژ آگهی درباره وب سایت فروش گیاهان دارویی است که شما آن را با لذت تمام مطالعه کرده اید و به احتمال زیاد نام کارخانه تا مدت های زیادی در خاطر شما خواهد ماند.

یا ممکن است در یک وب سایت، جدول زمانی پخش شبکه های مختلف تلوزیونی را مشاهده کنید که در پایان با پرسیدن یک سوال ذهن شما را درگیر می کند.

سوال این است: آیا می خواهید برنامه های تلوزیونی را مطابق با برنامه زمانی خود ببینید؟

جواب عموم مردم مثبت است پس مخاطب برای پیدا کردن راه حل به مطالعه ادامه متنی می پردازد که در آن به صورت هوشمندانه یک اپلیکیشن با امکان مشاهده زنده و آنلاین تمام شبکه‌های تلویزیونی معرفی می شود.

این شکل غیرمستقیم تبلیغات همان رپورتاژ آگهی است که به خوبی با استفاده از محتوای خبری توانسته است با معرفی نیروی انسانی و روایت داستان کسب‌ و کار به مخاطب حس خوبی از برند یا محصول مورد نظر انتقال دهد.

برندسازی با رپورتاژ

برندسازی با رپورتاژ

دومین تاثیر رپورتاژ آگهی در برندینگ: عدم حذف رپورتاژ از سایتها

یکی از دلایل محبوبیت رپورتاژ آگهی بین صاحبان برند طول عمر رپورتاژ آگهی است زیرا نیازی به تمدید انتشار آن ندارید و هزینه ای پرداخت نمی کنید.

با پرداخت تنها یکبار هزینه انتشار، تا زمانی که وب سایت شرکت تبلیغ کننده فعال باشد محتوای رپرتاژ آگهی حذف نخواهد شد پس می توان گفت رپورتاژ آگهی یک تبلیغ دائمی است.

 

سومین تاثیر رپورتاژ آگهی در برندینگ: افزایش اعتبار برند در نزد گوگل از طریق رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی در صورتی که در یک رسانه معتبر و مرتبط با حوزه فعالیت منتشر شود که نزد مخاطبان نیز دارای اعتبار بالایی است به صورت چشم گیری می تواند اعتبار وب سایت تبلیغ دهنده را نزد موتورهای جستجو بالا ببرد.

زیرا در صورتی که وب سایت منتشر کننده رپرتاژ آگهی پربازدید باشد با قرار دادن لینک در متن رپرتاژ آگهی بازدیدکننده های خود را به سمت وب سایت تبلیغ دهنده هدایت خواهد کرد و سبب افزایش ترافیک وب سایت خواهد شد.

ترافیک سایت نشان دهنده محبوب بدون یک وب سایت می باشد و این محبوبیت تاثیر مستقیم روی سئو سایت دارد زیرا موتورهای جستجو همواره به دنبال سایت هایی هستند که مورد توجه کاربران است و اگر وب سایتی دارای ترافیک بالا باشد گوگل آن را در رتبه بندی سایت نشان می دهد.

برند

برند

چهارمین تاثیر رپورتاژ آگهی در برندینگ: آشنایی با بیوگرافی مدیران برندها

باید در نظر داشت در بیشتر موقع مشتری ها برای خرید یک محصول به یک داستان احتیاج دارند.

این داستان می تواند بیوگرافی مدیران برند و یا نحوه شکل گیری برند باشد.

مشتریان در صورتی که بتوانند با بینش مدیران و صاحبان کسب و کار آشنا شوند به سرعت خواهند توانست با خود برند نیز ارتباط برقرار کنند.

در بیشتر مواقع صاحبان اصلی برند در پشت پرده باقی می مانند و شرکت ها محور اصلی تبلیغات می شوند در صورتی که انسان ها به تعامل اجتماعی با یک شخص حقیقی بسیار علاقه مندتر هستند.

بهترین محصولات خوش ساخت و خوش آب و رنگ در صورتی که در ذهن مخاطب ماندگار نشود هیچ جایی در بازار رقابتی نخواهند داشت.

رپرتاژ آگهی می تواند داستان پر فراز و نشیب مدیران در راستای شکل گیری یک برند و یا تلاش آن ها در جهت رفع نیاز مردم باشد.

 

حتما بخوانید : رپورتاژ آگهی چیست؟

 

جمع بندی:

تاثیر رپورتاژ آگهی در برندینگ بدون اغراق بسیار چشمگیر است از این رو به یکی از شیوه های تبلیغاتی موثر در دنیای رقابتی امروز تبدیل شده است.

اگر شما نیز برای توسعه برند خود به انتشار و یا نگارش رپرتاژ آگهی حرفه ای نیاز دارید با سئوپندار در ارتباط باشید تا از راهنمایی کارشناسان مجرب بهره مند شوید.

نحوه نگارش و درج کلمات کلیدی در بطن رپرتاژ آگهی نیازمند دانش کافی است.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های سئوپندار تماس بگیرید تا از مشاوره رایگان کارشناسان مجموعه بهره مند شوید.

0 کامنت

دیدگاه خود را ثبت کنید

سوالات شما توسط متخصصان سئوپندار پاسخ داده میشود
دیگران را با نوشتن نظر خود، راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *