پنالتی شدن در گوگل

دلایل پنالتی شدن در گوگل – Google از دسامبر سال 2000 الگوریتم های رتبه بندی خود را تغییر داد.

در همین بازه زمانی بود که نوار ابزار Toolbar خود را منتشر کرد.

در آن زمان، بروزرسانی نوار ابزار تغییری شگرف در صنعت SEO ایجاد کرد.

در واقع، این اولین بار بود که PageRank به روشی قابل استفاده و قابل فهم تر منتشر شد.

طی دهه های بعد، گوگل همچنان به اصلاح نتایج جستجوی خود پرداخت. با گذشت زمان، شروع به از بین بردن محتوای بی کیفیت کرد و صفحات اول را تنها به سایت هایی با محتوای یونیک اختصاص داد و از پنالتی یا Penalize پرده برداشت.

پنالتی شدن در گوگل به این معنی است که بدلیل عدم رعایت قوانین گوگل جریمه شوید. در صورتی که صاحب یک سایت هستید و با افت چشم گیر ترافیک ورودی روبرو هستید خبر بد برای شما این است که توسط گوگل جریمه شده اید.

به روزرسانی پنگوئن در سال 2012 رونمایی شد و در مدت زمان بسیار کمی تعداد زیادی سایت از نتایج جست و جو پاک شد.

حذف شدن سایت ها بدلیل محتوای بی کیفیت وب مستران را مجبور کرد که با دقت بیشتری در مورد استراتژی تولید محتوای خود فکر کنند.

اکنون متخصصان سئو همواره منتظر بروزرسانی های جدید الگوریتم های گوگل هستند تا مبادا سایت آن ها در معرض پنالتی شدن در گوگل قرار گیرد.

پنالتی شدن در گوگل

پنالتی شدن در گوگل

در بیشتر موارد صاحبان وب سایت ها دلیل پنالتی شدن در گوگل را نمیدانند و شاید ساعت ها و روزهای زیادی را صرف پیدا کردن علت کنند.

در ادامه به 15 دلیل مهم و رایج پنالتی شدن در گوگل میپردازیم. همراه سئوپندار باشید.

1- خرید لینک: در گذشته یکی از راه های افزایش ترافیک ورودی سایت خرید لینک بود. اما موتور جستجوی گوگل به شدت با این موضوع مخالف است.

گوگل، الگوریتم های خود را جهت تشخیص لینک های خریداری شده مدام به روز رسانی میکند و میتوان گفت تا حد زیادی نیز موفق بوده است.

2- تبادل لینک بیش از حد: یکی از دلایل رایج پنالتی شدن در گوگل تکتیک تبادل لینک است. در صورتی که تمایلی به جریمه شدن توسط گوگل ندارید از قرار دادن لینک های خود در وب سایت های دیگر به صورت غیر عادی پرهیز کنید.

3- محتوای تکراری: انتشار محتوای تکراری در وب سایت عملا یک فراخوان برای الگوریتم های گوگل جهت جریمه کردن سایت است. هیچ چیز به اندازه محتوای تکراری خطرناک نیست. تمام وقت و انرژی خود را برای تولید محتوای جذاب و منحصر به فرد به کار ببرید و از انتشار محتوای تکراری اجتناب کنید.

4- استفاده بیش از اندازه از برچسب H1: هرچند استفاده از برچسب های H به Google کمک می کند تا موضوع صفحه را درک کند اما استفاده بیش از حد تگH1 در متن می تواند به عنوان تلاشی برای فریب گوگل تلقی شود. کارشناسان سئو تنها یک بار استفاده از این تگ را در کل متن توصیه میکنند.

5- خطای 404: یکی دیگر از علت هایی که سبب پنالتی شدن در گوگل میشود این است که سایت شما دارای تعداد زیادی خطای 404 باشد. خطای 404 در واقع به موتورهای جستجوی گوگل این سیگنال را میدهد که کاربران محتوای مورد نظر خود را از این سایت دریافت نمیکنند.

خطای 404 دلیل پنالتی شدن در گوگل

خطای 404 دلیل پنالتی شدن در گوگل

6- دریافت لینک از سایت هایی با زبان متفاوت: این مورد را شاید کمتر کسی مد نظر قرار دهد. اما در صورتی که شما یک مشتری و یا کاربر در یک کشور دیگر دارید و از آن طریق لینک دریافت میکنید به احتمال زیاد توسط گوگل جریمه خواهید شد.

7- سرعت پایین سایت: سرعت سایت خود را با استفاده از ابزارهای موجود تست کنید در صورتی که سرعت بارگذاری سایت شما بیش از 4 ثانیه است خبر بد برای شما این است که احتمال پنالتی شدن در گوگل برای شما بسیار زیاد است.

8- ریسپانسیو نبودن سایت: امروزه با افزایش دسترسی مردم به تلفن های هوشمند اگر سایت شما برای گوشی های هوشمند بهینه نشده باشد در انتظار پنالتی شدن در گوگل باشید.

9- لینک های شکسته: اگر در سایت خود دارای تعداد زیادی لینک شکسته هستید این اصلا خوب نیست. لینک های شکسته به لینک هایی گفته میشود که کاربر پس از کلیک بر روی آن با خطای 404 مواجه شود.

10- استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی: یکی از روش هایی که سابقا وب مستران برای جلب توجه موتورهای جستجو انجام میدادند استفاده بی رویه از کلمات کلیدی در متن بود. اما در بروزرسانی های اخیر، گوگل با تشخیص چگالی کلمات کلیدی میتواند در صورت لزوم، یک سایت را پنالتی کند. گوگل تمرکز بیش از اندازه یک محتوا را بر روی کلمات کلیدی نوعی فریب میداند.

11- نقشه اشتباه سایت: نقشه سایت یکی از فاکتورهای مهم برای تجریه و تحلیل سایت شما توسط ربات های گوگل است. نقشه اشتباه سایت میتواند گوگل را برای جریمه کردن سایت شما ترغیب کند.

12- لینک های پنهان: همه پیوندهای موجود در سایت شما باید قابل مشاهده و مفید برای کاربران باشد. هر چیزی که پنهان باشد، مشکوک تلقی میشود. هرگز پیوندی را با همان رنگ پس زمینه یک صفحه یا دکمه ایجاد نکنید. حتی اگر این کار را بدون منظور انجام داده باشید باید منتظر خشم گوگل باشید.

13- استفاده نامناسب از تبلیغات: هرچند تبلیغات روشی برای به دست آوردن پول از وب سایت است اما هنگامی که تبلیغات زیادی در وب سایت گنجانیده شود تجربه کاربر هنگام کار با سایت خوشایند نخواهد بود و این اتفاق باعث جریمه شدن توسط گوگل می شود.

14- لینک سازی در بازه های زمانی کوتاه: در صورتی که جزو افرادی هستید که تمایل دارید تا وب سایت خود را سریعا در گوگل ارتقا دهید احتمالا به دنبال لینک سازی های سریع میروید. در صورتی که تصمیم به استفاده از این روش دارید باید بدانید که شاید برای مدت زمان کوتاهی افزایش ترافیک ورودی داشته باشید اما در نهایت شما با پنالتی شدن در گوگل مواجه خواهید شد.

 

حتما بخوانید: راه های تشخیص جریمه شدن در گوگل

 

سخن نهایی:

یکی از نکات بسیار مهمی که باید به آن توجه کرد این است که هرگز فراموش نکنید گوگل بسیار هوشمندتر از سابق است. نباید با استفاده از تکنیک های نادرست سعی در ارتقا پیج خود و یا افزایش ترافیک ورودی داشته باشید. در صورتی که وقت و یا دانش کافی برای بهینه سازی سایت خود ندارید نگران نباشید سئوپندار آماده ارائه خدمات بهینه سازی سایت به شما وب مستران عزیز است. صفحات اول گوگل را برای کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار خود از ما بخواهید.

 

منابع:
1: https://neilpatel.com/blog/penalized-by-google/
2:https://www.antevenio.com/usa/6-reasons-why-google-may-penalize-your-website/

0 کامنت

دیدگاه خود را ثبت کنید

سوالات شما توسط متخصصان سئوپندار پاسخ داده میشود
دیگران را با نوشتن نظر خود، راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *